Opinie o Nas
Producenci

Młyn do mielenia zboża MT 5 (buk) żarna granitowe - Agrisan

Dostępność: Dostępny
Cena: 3 250,00 zł 3250.00
quantity szt.

Opis

Mielenie zgodne z tradycją Od ponad 35 lat ten młynek niemal nie zmienia wyglądu – elegancki i ponadczasowo piękny.

„Królowa młynków", „Mercedes" itd. To komplementy, którymi jest obdarzany przez użytkowników.
I to z uzasadnieniem, tym bardziej, że niewielu młynkom udaje się przetrwać na rynku tak długo.
„Znam ten młynek od dzieciństwa i moje dzieci będą również z nim dorastać"... Dobry młynek powinien właśnie temu służyć, być przedmiotem należącym do całych generacji, posiadać prawdziwą wartość.


Poznawaliśmy konstrukcje młynków przez ponad 3 dziesięciolecia i wiemy nich wiele.

Oczywiście, sporo zmieniło się od naszych początków. Nowoczesne tworzywa sztuczne pojawiły się na rynku. Sztuczne żarna z korundu/ceramiki zostały opracowane. Również pod względem technicznym (nowe rozwiązania geometryczne, nowe systemy nastawcze itp.) wiele się zmieniło


Pracowaliśmy również z zapałem nad technicznymi modyfikacjami- jednak zrezygnowaliśmy ze zmiany materiałów i pozostaliśmy przy drewnie a nie materiałach sztucznych.

Dbamy o dawne wartości związane z tradycjami i staramy się budować nasze młynki tak naturalny sposób jak to jest tylko możliwe. Stawiamy na prawdziwe, twarde drewno bukowe, granitowy, naturalny kamień jako serce młynka.
Również tam, gdzie to tylko niewymagane jest ze względów technicznych nie stosujemy tworzyw sztucznych i metalu, aby mąka nie wchodziła z nimi w kontakt.

Ani istotna z punktu widzenia designu metalowa obręcz, ani rura odprowadzająca mąkę (wyłożona wewnątrz drewnem) nie wchodzą w bezpośredni kontakt z ziarnem lub mąką. Szczególną uwagę poświęcamy komorze mielenia, która z pominięciem nośników i żaren zbudowana jest z twardego drewna bukowego.

Tradycyjny gwint z metalu wymieniliśmy z myślą o mniej technicznie doświadczonych paniach na jeszcze prostszą w obsłudze regulację, możliwą za pomocą jednej ręki.
Zgodnie z ideą naszego zakładu, rezygnujemy z gwintu z tworzywa sztucznego i zastępujemy go systemem przypominającym sprzęgło, który podnosi lub opuszcza dolny kamień żarna. Fascynujące jest, jak dziecinnie łatwa może być regulacja grubości mąki. Podobnie łatwe jest czyszczenie urządzenia, które można otworzyć w ciągu sekundy jedną ręką, bez pomocy żadnych innych narzędzi.


Mielenie i granit: 
od początku dziejów ludzkość mieliła ziarna za pomocą naturalnych kamieni.

Powierzchnia wydobywanego granitu jest bardziej gładka niż powierzchnia korundowo-ceramicznych żaren.
Możliwe, że właśnie ten fakt, plus jego naturalne pochodzenie przyczyniają się do różnicy między żarnem korundowo-ceramicznym.
Nauka nie jest jeszcze w stanie tego wytłumaczyć. Jednakże, zdaje się to być prawdą.

Starsi, doświadczeni piekarze próbowali naszej „maki z naturalnych żaren" i skomentowali ją następująco po austriacku „„Des is halt no a Möh!". Polskie tłumaczenie brzmiałoby „To jest dopiero super mąka!."

Te zalety mąki wyprodukowanej za pomocą naturalnych żaren potwierdzane są ciągle przez rolników, piekarzy oraz kucharzy, zarówno hobbystycznych jak i zawodowych.

Z tego powodu, oraz dzięki solidnej, masywnej budowie sprzedajemy nasze młynki z naturalnymi żarnami M5 na całym świecie..... dla jeszcze większej radości podczas mielenia i pieczenia.

Polecamy Państwu ten młynek w pełnym przekonaniu o jego jakości!

Więcej o granicie oraz informacje dotyczące silnika, drewnianej obudowy, komory mielnej i silniku znajdą Państwo w zakładce „Tak budowane są nasze młynki".

Dane techniczne:
Wydajność mielenia przy mące drobnej (pszenica): Około 100 g/min..
Wydajność przy mące gruboziarnistej Wielokrotnie większa
Waga: 8,5 kg
Pojemość: Około 800 g
Pole podstawy: 380 x 180 mm
Miejsce na zbiornik: 15,5 cm
Regulacja grubości mielenia Płynna
Żarna: Granit
Średnica żaren 90 mm
Ułożenie żaren: Elastyczne
Komora milenia:
(z wyjątkiem nośników kamienia i żaren)
Buk
Obróbka powierzchniowa: Naturalny wosk pszczeli
Naturalny wosk pszczeli 550 W/230 V
Obroty podczas mielenia 1250 U/min
Gwarancja: 12 lat

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl